Floor en Willem: Brabants Kampioen Mila
Bij het Brabants Kampioenschap Middenlange Afstand hebben Floor Alessie (B-pupil) en Willem Korstanje (A1-pupil) de titel opgeëist. Zowel Floor als Willem lieten zien dat je in dit soort wedstrijden niet alleen met je benen moet lopen maar dat je ook je hoofd moet gebruiken. Floor liep een zeer bekeken race waarbij ze goed haar eigen tempo wist te bewaren. Snel starten is niet zo haar ding en het is in zo'n wedstrijd best moeilijk om de voorsten te laten gaan en op je eigen tempo te vertrouwen. De snel gestarte meiden voor haar werden langzaam maar zeker ingelopen en met nog ongeveer een ronde te gaan wist ze de koppositie over te nemen en liep ze onbedreigd naar de overwinning. Haar tijd was heel goed, met 3.45.31 liep ze een geweldig nieuw PR.
Willem had een eenvoudige opdracht meegekregen; niet op kop lopen totdat de sprint begint. Dat is nog best moeilijk als de race niet al te snel gaat en iedereen voor je voeten loopt zodat je niet in je ritme kan komen. Dik twee ronden lang verstopte Willem zich op een 4e/5e plek waarbij de afstand tot de kop altijd klein bleef. Met het uitkomen van de laatste bocht werd de sprint ingezet en had de tegenstand het nakijken. Willem won in een tijd van 3.23.99. Grote klasse als je zo een wedstrijd kunt lopen!
Floor en Willem mogen zich een jaar lang Brabants Kampioen noemen en gingen met een enorm grote beker naar huis.
Een mooie podiumplek was er ook voor Pien Korstanje bij de meisjes A2. Pien werd - net - derde. Haar concurrentjes, Amy Hasselton en Fleur van der Linden, zijn vrijwel altijd veel sneller, dus een 3e plek was vooraf al het hoogst haalbare. Maar bijna ging het nog mis en moest er nog stevig gesprint worden voor het podium. Het liep eigenlijk voor geen meter bij Pien die liever met gure wind door de sneeuw en de blubber crosst dan in de hitte die 1000m op de baan aflegt. Bij trainer Andre had ze afgelopen week nog prachtige 200 meters afgelegd, mooi rechtop met grote lange passen, nu leek het meer op vrij worstelen of de borstcrawl . Maar derde is derde, en hoe dat ging doet er niet toe.
Bij de C-pupillen liepen Milan Watzeels, Susan Korevaar en Milena Weber mee. De C-pupillen liepen een afstand van 600m en onze Attila-atleetjes hebben maar weinig ervaring op die afstand. Hoe hard ga je van start en hoe zorg je voor een wat gelijkmatig tempo? Moeilijk allemaal. Milan werd heel netjes 7e in een dik PR van 2.18.57 en mama Watzeels was daar, heel terecht, trots op. Milena en Susan liepen in de achterhoede, rode gezichten, zwetend en puffend in de warme zon werden ze 9e en 11e, beide in een nieuw PR! Milena is daarbij ook pas mini-pupil, dus dat beloofd wat voor volgend jaar!
Bij de B-pupillen liep niet alleen Floor Alessie mee maar ook Noortje de Graauw. Dat Noortje heel goed lopen kan bewees ze tijdens de landelijke finale van de 1K-runaway Indoor waar ze de wedstrijd won en ook het cross-circuit wist ze te winnen. Maar vandaag ging het allemaal niet. Noor was heel erg zenuwachtig, had vooraf al pijn aan haar voet en had gisteren ook nog meegerend in de Reeshof. Dat was allemaal een beetje teveel van het goede en Noortje stapte halverwege uit de race.
Bij de jongens A1 liep ook Rick van Riel mee. Rick kan heel goed lopen, zo was hij winnaar van het cross-circuit, maar is de laatste maanden wat aan het sukkelen. Het wil allemaal net niet. Vandaag had hij echter weer een prima dag. De hele wedstrijd kon hij zich, samen met Willem, in de kopgroep handhaven alleen bij de eindsprint was de energie opgebruikt. Rick werd heel netjes 4e en als dat zo doorgaat is hij zo weer op zijn oude niveau.
Bij de meisjes A1 liepen Emma Voets en Alida Pinas voor Attila mee. Op basis van de PR's van beide meiden werd er wel wat van ze verwacht, podiumplaatsen leken haalbaar. Emma liep voortdurend bij de eersten mee en Alida bij de laatste. Alida was razend zenuwachtig en kwam nooit in haar ritme. Papa Pinas heeft de hele race op camera gevold, maar dat filmpje kan beter gewist worden of is misschien een mooie les voor de volgende keer. Want Alida kan echt wel een goede race lopen, alleen vandaag even niet. Emma deed wat ze kon en liep op een gegeven moment zelfs even eerste. Langzaam maar zeker kwamen haar tegenstanders dichterbij en uiteindelijk moest Emma in de eindsprint ook nog de 3 plek afstaan. Met een onmogelijk klein verschil van 0.02 seconde werd ze helaas 4e, maar wel in een heel mooi nieuw PR van 3.40.36.
De dappere Lars Schellekens liep bij de A2-pupillen naar een 13e plek. Lars wist van tevoren al dat hij kansloos was voor de overwinning want in deze categorie liepen een paar nationale toppers mee die echt veel sneller zijn dan Lars. Gewoon aanklampen en doorzetten en op karakter je race uitlopen. Dat ging prima en Lars wist de race mooi onder de 4 minuten te houden en liep een nieuw PR van 3.54.32
De combinatie van T-Meeting en BK Pupillen Mila beviel iedereen heel goed. Gezellig druk op de baan, van alles te doen, voor alle pupillen een leuk presentje en voor de winnaars mega-grote bekers. Hopelijk volgend jaar weer.
